תמונה שווה יותר מאלף מילים

איך תקדמו את העסק שלכם באינסטגרם

אינסטגרם היא אחת מהרשתות החברתיות הפופולריות ביותר, והכניסה שלה לתחום השיווק והפרסום היתה בלתי נמנעת, גם לנוכח קהל המשתמשים העצום שלה וגם כיוון שיש לה פיצ'רים מובנים שכאילו נולדו לכך.

למרות שאינסטגרם היא כבר מספר שנים חלק בלתי נפרד מקבוצת פייסבוק, שתי הרשתות החברתיות שונות מאוד זו מזו, גם בקהל היעד שלהן, כשפייסבוק מתמקדת ביצירת קשרים חבריים, משפחתיים ועסקיים, ואילו אינסטגרם נותנת במה בעיקר לצד הויזואלי. אולם, על אף שאינסטגרם החלה כרשת ייעודית להעלאת תמונות, היא התפתחה עם הזמן גם בכיוון הטקסטואלי, וכיום אין כמעט אף עסק שלא מפרסם את עצמו שם לא רק באמצעות תמונות של המוצרים או של העובדים שלו, אלא מנצל את המדיה גם להעברת מסרים חשובים ולפרסום.

קידום באינסטגרם – למה ואיך​

לאינסטגרם יש בערך מיליארד משתמשים בחודש, כששני שליש מהם הם בני פחות מ-34. זה נתון מהותי, כיוון שהם מהווים את כוח הקניה הגדול ביותר (מעל 3 טריליון! דולר). אין ספק שנתונים אלה מסבירים מדוע הנוכחות שלכם ברשת החברתית הזו היא הכרחית. אבל חשוב לציין שחיפוש באינסטגרם אינו עובד כמו חיפוש סטנדרטי ברשת (למשל בגוגל או בפייסבוק). זאת מפני שאינסטגרם חוסמת את מנועי החיפוש ומונעת מהם לסרוק תמונות, כך שהסריקה והסיווג על ידי גוגל מתבצעים אך ורק על הפרופילים עצמם. מסיבה זו קשה יותר לקדם את העסק שלכם בגוגל באמצעות אינסטגרם. דבר נוסף הוא השימוש בהאשטאג #, שמתפקד כמו מילת מפתח ומשמעותי ביותר לחיפוש באינסטגרם (אם כי גם למילות המפתח הסטנדרטיות יש תפקיד לא קטן). האשטאג הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר באינסטגרם, מפני שהוא עוזר למשתמשים לגלות תוכן רלוונטי עבורם, לכן מומלץ ביותר להוסיף האשטאג מתאים לכל פוסט שאתם כותבים. מנוע החיפוש של אינסטגרם יתייג אותו והוא יופיע אוטומטית בתוצאות החיפוש וכך תוכלו למשוך אליכם קהל ייעודי. לאחר שהבהרנו נקודות אלה, בואו נסביר איך בכל זאת תוכלו לקדם את עצמכם באינסטגרם ולהביא אליכם כמה שיותר תעבורה (טראפיק).

אופטימיזציה של הפרופיל העסקי

תוצאות החיפוש באינסטגרם מציגות את הפרופילים הרלוונטיים ביותר לשאילתת החיפוש, לכן חשוב מאוד להשקיע בפרופיל מוצלח שישקף את העסק שלכם בצורה מיטבית.

שם – התחילו עם בחירת השם שלכם (@ באנגלית handle). זכרו שהוא מייצג אתכם ומשמש בעצם ככרטיס הביקור שלכם, במיוחד למי שפוגש בפרופיל לראשונה. נסו לבחור שם שקל לזכור ולאיית, ומכיוון שהרבה עוקבים מגיעים מחיפוש במנוע החיפוש של אינסטגרם, רצוי שמילת המפתח הראשית תיכלל אף היא בשם עצמו.

ביו – זהו החלק החשוב ביותר בו מתקיימת האופטימיזציה ושאותו גוגל סורק. כאן אתם מתארים את העסק שלכם ומכניסים אליו כמה שיותר מילות מפתח שיכולות לדרג אתכם גבוה, כולל האשטגים שישמשו כלינקים ויובילו את המשתמשים לפוסטים מתויגים שיוכלו למשוך את הקהל המתאים.

 

תוכן. תמונות. ומה שמעבר

אינסטגרם היא רשת חברתית שמבוססת על תמונות, כך שקידום העסק שלכם תלוי בסוג התמונות שתעלו ובאיכות שלהן. מכיוון שאינסטגרם משתמשת בטכנולוגיית זיהוי תמונות, היא מסווגת את התמונות שאתם מעלים בהתאם לתוכן שלהן ומציגה אותן למשתמשים שמחפשים תוכן דומה. לכן רצוי שתבחינו בין תמונות של מוצרים ותמונות של פנים ושל נופים.

דבר נוסף, כאשר אתם יוצרים פוסט חדש, כותרת העמוד כוללת גם שדה caption (הטקסט הקטן שמתחת לתמונה). שדה זה, כמו גם שם העסק שלכם, נסרקים ומופיעים בתוצאות החיפוש, לכן וודאו שהטקסט שלו רלוונטי.

בתחילת 2020 הוסיפה אינסטגרם אפשרות לכתיבת טקסט חלופי שמאפשר להוסיף תוכן לתמונות מבלי להציג אותו. וזה מצוין משתי סיבות – קידום הפוסט גם באמצעות האלגוריתם של אינסטגרם וגם במנועי החיפוש כמו זה של גוגל, שאמנם לא סורקים את התמונות עצמן, אך כן סורקים את הטקסט שמאחוריהן; והשנייה היא נגישות. האפשרות להציג את התמונה למי שלא יכול לראות אותה מסיבות שונות. אולם שימו לב, אינסטגרם מייצרת טקסט חלופי אוטומטי לתמונות, לכן וודאו לערוך את החלק הזה כך שיתאר במדויק את התמונה.

תיוג

האשטאג #, כרוכית @, לא משנה איך, דאגו שהפרופיל שלכם יהיה מתויג כמה שיותר. כי לא רק שתיוג מביא איתו יותר כניסות לפרופיל שלכם, חשיפה גדולה יותר בתוצאות החיפוש ובסופו של דבר גם יותר עוקבים ויותר הכנסות, אלא שכל אלה גם משדרים יותר אמינות וביטחון בעסק שלכם.

דרך מצוינת לתייג את עצמכם היא למשל לפרסם תמונה של אחד המוצרים שלכם ולהציע אותו כפרס למי שיתייג אתכם כמה שיותר, כך גם תעשו קידום מכירות וגם יהיו לכם חשיפה ומעורבות גדולות.

 

אנחנו ב-digiboost מתמחים בקידום עסקים גדולים וקטנים באינסטגרם. נשמח מאוד לעזור לכם להקים פרופיל מוצלח שיביא לכם חשיפה גבוהה ויותר עוקבים.

אין לכם זמן לנהל את העמוד?

תנו למקצוענים לעבוד

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים ונחזור במהירות